Nowoczesna architektura : Global House / Daniel Corsi, André Biselli Sauaia, Daniel Fonseca, Reinaldo Nishimura, Victor Paix O

Widok zewnętrzny Bez ścian, bez kolumn, bez ziemi, bez granic, bez ograniczeń – po prostu czysta przestrzeń i nieskończone możliwości, jakie człowiek natury łączy z naturą człowieka, oferują całemu światu żywych doświadczeń.
The Global House, zaprojektowany przez Daniela Corsiego, André Biselli Sauaia, Daniela Fonsecę, Reinaldo Nishimurę i Victora Paix.
O, ujawnia się jako żywa istota, związana z człowiekiem w najbardziej płynny sposób, gdzie żadna z nich nie jest dla siebie obca i powstają nowe formy stosunków przestrzennych: dom jako interfejs, który współdziała z człowiekiem.
fizyczny / umysłowy.
potrzeby i pragnienia, ponieważ działa także poprzez swój własny stan organizmu żywego.
Więcej zdjęć i opis zespołu po przerwie.
Przestrzeń bez ograniczonych wymiarów, zawierająca wszystkie możliwe wielkości zredukowane do ich pierwotnej istoty i zastosowana do współczesnego kontekstu związanego z architekturą.
Przestrzeń skierowana ku jej najbardziej wirtualnej potencjalności, możliwa tylko dzięki obecności życia.
W ten sposób Global House to living house , a więc prosty dom staje się pełnym środowiskiem.
Widok wnętrza Wszystko to opiera się na dążeniu do uniwersalności.
Z powodu tego atrybutu jest on przeznaczony przede wszystkim dla jednego użytkownika.
niezbędny warunek życia i najczęstszą sytuację we współczesnych okolicznościach.
ale łatwo adaptowalne do innych struktur.
Jest w stanie dostosować się do różnych kontekstów, po pierwsze ze względu na wszechstronność powierzchni, która może być dostosowana do dowolnego terenu lub warunków bez lądu, a także do zwartego obszaru określonego przez potrzeby elementarnych działań.
Innym ważnym elementem uniwersalnym jest forma, stworzona w jej najbardziej podstawowym projekcie, aby była łatwo rozpoznawalna, uznawana i rozumiana przez różnych ludzi i kultur.
To znaczy, gdy kształt i geometria przechodzą do pojedynczego syntetycznego elementu, który nie posiada szczególnej symboliki, ale przyjemny i żywy wyraz.
Podstawowa konstrukcja Ta uniwersalność prowadzi do bardzo prostej interpretacji dzisiejszych zastosowań i obszarów funkcjonalnych, w oparciu o wielość przestrzeni i form okupacji.
Zasadniczo wnętrze podzielone jest na trzy sektory:.
A.
(Przestrzeń publiczna) jest największym i najważniejszym, zawierającym obszary społeczne, rekreacyjne i pracownicze; .B.
(Private Space) zawiera obszary odpoczynku; i C.
(Semi-Public Space) zawiera obszary operacyjne i higieniczne.
Wszystkie przestrzenie są pojmowane niemal jako niezajęte sektory, wskazując jedynie, gdzie należy podjąć każde działanie.
Umożliwia to nieskończoność form okupacyjnych, w których człowiek może streścić wszystkie rodzaje czynności.
planuj parter Wreszcie technologia jest najbardziej wyrazistym elementem domu, zarówno jako narzędzie konstrukcyjne, jak i media.
Chodzi o tkankę.
który definiuje formę, przestrzeń, światło, naturę i materię Globalnego Domu.
Działając jak inteligentny materiał tekstylny, może przyjmować najbardziej różnorodne cechy: od tekstur i obrazów po przejrzystość lub całkowitą nieprzezroczystość.
To życie domu, zawierające wszystkie jego możliwości.
Trzy warstwy tworzą wirtualną żywą membranę: zewnętrzna działa jako ochraniacz cieplny składający się z urządzeń zawieszonych cząstek (miliony czarnych cząstek umieszczonych pomiędzy dwoma taflami szkła), które pochłaniają również energię słoneczną, przekształcając ją w energię elektryczną (szyby fotochromowe).
Również przez tę membranę dom oddycha, wentylując wnętrze swoją porowatą teksturą.
Warstwa środkowa to samonośna kratownica metalowa podtrzymująca pozostałe dwie warstwy, a także cała forma domu, będąca jedynym niezbędnym elementem strukturalnym.
Warstwa wewnętrzna jest cyfrową membraną ciekłokrystaliczną, wyglądającą jak zwykłe szkło, które przenosi potężny instrument medialny.
Połączenie tych trzech elementów daje zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne nieskończone możliwości wyglądu i funkcjonowania.
Światło dociera do najbardziej wyrazistych zdolności, w dzień iw nocy.
Jest całkowicie kontrolowany przez użytkownika, ale jako organizm reaguje automatycznie na światło dzienne, chroniąc obszary z największą częstotliwością i dostosowując się do nich w zależności od dni i pór roku.
Plan sektorów Globalny Dom jest najbardziej harmonijnym zjednoczeniem między człowiekiem a mieszkaniem.
Przestrzeń życiowa mężczyzny staje się żywa dzięki dwóm jej naturze: z których jedna jest częścią i drugą, którą sam stworzył.
Jest tak prosty, że jest w stanie zamieszkać nie mniej niż cały wszechświat.
plan superpozycji Zespół projektowy: Daniel Corsi, André Biselli Sauaia, Daniel Fonseca, Reinaldo Nishimura, Victor Paix.
o Status: II nagroda Global House Międzynarodowy Konkurs dla Młodych Architektów Rok: 2005 Obszar serwisu: 225m.
Teren budowy: 100m.
[hasła pokrewne: mrówka stalowa wola godziny otwarcia, szambo przepisy, hurtownia elektryczna piaseczno ]

Powiązane tematy z artykułem: hurtownia elektryczna piaseczno mrówka stalowa wola godziny otwarcia szambo przepisy