Nowoczesna architektura : Citizens Redesign ich miasto w Dreamhamar / Ecosistema Urbano

Firma Hamar s Kommune zdecydowała się na pionierskie podejście do budowy nowego placu Stortorget, obecnie tylko parkingu.
Starając się przywrócić demokrację w przestrzeni publicznej, obywatele są zaproszeni do udziału w bezpłatnych warsztatach na miejscu, które odbędą się od września do listopada, aby zadać sobie pytanie o swoje miasto i wspólnie pracować nad jego poprawą.
Warsztaty prowadzone są zgodnie z metodologią poziomą i partycypacyjną, prowadzoną przez Ecosistema Urbano, która określi nową konfigurację Stortorget, znaną jako Dreamhamar.
Więcej zdjęć i opis projektu po przerwie.
Wolne i otwarte warsztaty są głównym narzędziem uczestnictwa Dreamhamar, ale nie są jedynym sposobem na przeprojektowanie placu Stortorget, każdy, kto ma smartfon lub dostęp do Internetu, może również wypowiedzieć się na temat aplikacji Dreamhamar, którą można pobrać tutaj .
Dreamhamar jest otwarty i przejrzysty.
Każdy etap procesu jest udostępniany na stronie internetowej.
Każdy może przesłać blog ze swoimi pomysłami, a Belinda Tato, partner Ecosistema Urbano, dzieli się najnowszymi wiadomościami z Dreamhamar w cotygodniowej transmisji online.
.
emiliop.doiztua Plac Stortorget stał się miejscem eksperymentów.
Chodzi o to, aby ludzie przybyli na Plac, ponieważ zawsze znajdą coś nowego i zaangażują ich w wyrażanie swoich pomysłów na nowy Stortorget.
Podczas inauguracji artyści graffiti Boamistura pomalowali plac barwnym wzorem opartym na norweskich korzeniach kulturowych.
Kilka tygodni później uczniowie z Bergen School of Architecture zaproponowali bezpłatny obiad i przywieźli na plac piękną krowę.
.
emiliop.doiztua Studenci i profesorowie pięciu uniwersytetów.
Politecnico di Milano, Szkoła Architektury w Bergen, Uniwersytet w Alicante, Uniwersytet w Limerick oraz Hogskolen i Hedmark.
są już aktywnymi uczestnikami sieci dreamhamar.
IED Madrid dołączył do Dreamhamaru w tym tygodniu.
Dla Belinda Tato dreamhamar łączy w sobie dwa trendy społeczne i miejskie.
Lokalna gmina (Kommune) daje swoim mieszkańcom wspaniałą okazję do wyrażenia opinii na temat tego, jak chcą, aby przestrzeń publiczna była i współpracować z architektami.
Ponadto Dreamhamar przekształci Stortorget w miejsce spotkań, w którym interakcje online związane z myśleniem o nowym głównym placu i interakcjami, które fizycznie odbywają się na placu, połączą się w nowe sposoby korzystania i zrozumienia Stortorget.
Ma jasny cel: Chcę móc spojrzeć na książkę Lonely Planet i zobaczyć, że zmienili swój opis Hamara .
.
emiliop.doiztua Wydarzenia, warsztaty i działania związane z projektowaniem sieci potrwają do grudnia 2011 r., a projekt urbanistyczny placu Stortorget zakończy się w czerwcu 2012 r.
[podobne: hurtownia elektryczna piaseczno, mrówka skwierzyna, mrówka stalowa wola godziny otwarcia ]

Powiązane tematy z artykułem: hurtownia elektryczna piaseczno mrówka skwierzyna mrówka stalowa wola godziny otwarcia