Budownictwo wczoraj i dzis : Jak wybrać temat pracy licencjackiej z zakresu architektury

Suneet Zishan Langar Jako studenci architektury udają się do ostatniego roku BArch, na wpół zwariowani od lat.
warte zeskrobanych palców, upiornych jury, nieprzespanych nocy i ogólnego braku życia towarzyskiego, napotykają ogromny problem wyboru tematu pracy dyplomowej.
Istnieje wiele tematów do wyboru, ale osobiste zainteresowanie konkretnym tematem jest tylko jednym z wielu czynników, które powinny wpłynąć na tę decyzję.
Uczniowie muszą zadać sobie kilka innych pytań: Czy temat jest wystarczająco istotny.
Czy jest wystarczająco ekspansywny.
Czy projekt jest realnie wykonalny.
Proces może być zniechęcający, ponieważ decyzja ma wiele konsekwencji; czasami sam wybór tematu może oznaczać różnicę między sukcesem a niepowodzeniem pracy.
Biorąc pod uwagę tak wiele czynników i terminów, studenci z łatwością podejmują decyzje, których później żałują.
Oto osiem wskazówek, które pomogą ci dokonać świadomego wyboru w tej sprawie: 1.
Odważ się być nieoryginalnym.
Praca Suneeta Zishana Langara na poziomie licencjackim zdecydowanie różni się od tej na poziomie studiów lub doktoratu i ważne jest zrozumienie racji, które uzasadniają jej włączenie do programu nauczania.
Praca na poziomie doktoranckim lub doktoranckim zwykle wymaga określenia luki w istniejącej wiedzy.
o temacie i oryginalnej propozycji, by wypełnić tę lukę, ale oczekiwania studenta są mniej wymagające.
Oznacza to, że nie musisz koniecznie starać się być innowacyjnym na poziomie licencjackim.
Wybranie prostego, nieoryginalnego tematu, ale wykonanie go w sposób, który przejmie całą wiedzę nabytą w college u, również załatwi sprawę.
Wybierz temat, który Cię osobiście interesuje.
Suneet Zishan Langar Z rówieśnikami wybierającymi różne tematy i harmonogramy, w tym roku będzie samotny; najbardziej będzie dla firmy w przeciętny dzień jest deska kreślarska, laptop, książki i kawa.
Rutynowo zaczynasz rozpraszać się najnowszym filmem Buzzfeeda na Youtube lub nowym, ciekawym utworze Drake.
Wybór tematu, który Cię interesuje, sprawi, że pozostaniesz zainspirowany i zmotywowany do pracy, co powinno ostatecznie zaowocować wspaniałym końcowym projektem.
Ustaw swój mały zakres.
Suneet Zishan Langar Wielu studentów poddaje się naturalnej pokusie, by robić zbyt wiele, wybierając tematy lub zagadnienia zbyt ekspansywne, a zatem prawie niemożliwe do zrealizowania w krótkim czasie.
Porada powinna zaczynać się od najprostszej wersji tematu i dodać dodatkową złożoność później, jeśli okoliczności na to pozwalają.
Rozpoznanie tego, co dobre dla każdego studenta posiada unikalny zestaw umiejętności i umiejętności, które zdobyli dzięki swoim doświadczeniom i postępując zgodnie z ich zainteresowaniami.
Nikt nie jest dobry we wszystkim.
Bezstronne zrozumienie twoich kreatywnych i technicznych możliwości oraz ich ograniczeń pozwoli ci wybrać temat, który najlepiej wykorzystuje twoją wiedzę.
Czy istnieje wystarczająca istniejąca literatura dotycząca tematu.
.
Suneet Zishan Langar Projekt dyplomowy wymaga ogromnej ilości lektur i analiz przed rozpoczęciem procesu projektowania, a głównym źródłem informacji referencyjnych dla studentów studiów licencjackich są zwykle istniejące studia lub badania.
Dlatego warto wybrać dziedzinę studiów, w której istnieje znaczna ilość wcześniejszej pracy.
Dostępność takich prac umożliwi analizę, porównywanie, wyciąganie wniosków i wykorzystywanie zdobytej wiedzy do zasugerowania świadomej propozycji6.
Zrównoważyć sztukę z nauką.
Suneet Zishan Langar Studenci architektury kopią się w grobie, gdy zaczynają romantycznie realizować swoje projekty dyplomowe.
Trudno ich jednak winić, jeśli weźmie się pod uwagę, że projekt dyplomowy traktowany jest jako kulminacja wieloletniego programu zakorzenionego głęboko w sztuce i teorii, podobnie jak w technologii budowlanej.
Ale konieczne jest znalezienie tematu, który jest równowagą obu.
Temat, który wydaje się zbyt abstrakcyjny, może utrudnić ławie przysięgłych stwierdzenie, że student rozumie konkretne problemy7.
Co chcesz zrobić w przyszłości.
Projekt dyplomowy jest najważniejszą częścią twojego portfolio jako absolwent nowej architektury poszukującej pracy w branży lub ubiegającej się o ukończenie studiów.
Wybór tematu będzie odzwierciedlał twoje zainteresowanie lub doświadczenie z konkretnym tematem specjalistycznym.
Dlatego wybierając temat pracy magisterskiej, powinieneś spróbować dostosować ją do swoich planów na najbliższą przyszłość.8.
Chcesz rozwiązać problem z prawdziwym światem.
Suneet Zishan Langar Chociaż istnieje wiele szeroko zakrojonych opinii na temat idealnej roli architektury w społeczeństwie, istnieje ogólna zgoda, że praca architekta wpływa na to, jak społeczeństwo funkcjonuje i ewoluuje.
W świecie, który zmaga się z niezliczonymi poważnymi problemami, takimi jak zmiana klimatu, wzrost liczby ludności i niesprawiedliwa dystrybucja zasobów
[patrz też: mrówka staszów, mrówka starogard, mrówka skwierzyna ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka skwierzyna mrówka starogard mrówka staszów