Budownictwo i architektura : Park technologiczny Óbidos / Jorge Mealha

Dzięki uprzejmości Jorge Mealha Architect Jorge Mealha podzielił się z nami zwycięskim projektem publicznego przetargu na pomysły dotyczące architektury centralnych budynków i na zewnątrz Parku Technologicznego Óbidos w Portugalii.
Wniosek stara się zasugerować pamięć istniejących i odpowiednich struktur na terytorium regionu.
Tylko z zewnątrz długi i wąski pasek teksturowany jest postrzegany nad naturalnym krajobrazem, przywołując długie ściany zewnętrzne widoczne w kilku gospodarstwach, klasztorach i klasztorach, które zaznaczają to terytorium.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Pod tym postrzeganym ciałem dwa parterowe budynki prawie znikają jako takie, zintegrowane w krajobrazie tego miejsca.
Fasada tych dwóch zakrytych ciał, zardzewiała i perforowana, teksturowana metalowa powierzchnia z motywami aluzywnymi i naturalnymi, określa wytyczone granice głównej przestrzeni zewnętrznej i towarzyskiej.
Dzięki uprzejmości Jorge Mealha Czysta forma, unieważniony kwadrat, unosi się nad tą centralną przestrzenią zewnętrzną, określając jej granice i kształtując widoki na otaczający krajobraz i budynki.
Wszystkie przestrzenie publiczne – audytorium, restauracja, sklepy, biblioteka.
są celowo zlokalizowane na parterze w celu wzmocnienia sfery publicznej.
Niektóre lokale warsztatowe znajdują się również na parterze, aby zasugerować możliwe relacje z zewnętrznymi przestrzeniami publicznymi, wzmacniając zabawę.
Wszystkie inne obszary pracy: biura, otwarta przestrzeń, sale konferencyjne, warsztaty.
są na pierwszym piętrze.
Ten kwadrat unieważniony, prawie zamknięty na zewnątrz i otwarty do środka, proponuje elastyczną siatkę w celu zorganizowania programu, mającego na celu ogromną swobodę w zakresie zmian w wykorzystaniu przestrzeni.
Dzięki uprzejmości Jorge Mealha Architekt: Jorge Mealha Lokalizacja: Óbidos, Portugalia Team: Andreia Baptista (kierownik projektu), Diogo Oliveira Rosa, Filipa Ferreira da Silva Instalacje techniczne: Rodrigues Gomes & Associados.
Consultores de Engenharia, SA Structures: SE.
Serviços de Engenharia Krajobraz: Arch.
Marisa Lavrador Powierzchnia budowlana brutto: 4096m2 Powierzchnia działki: 17000m2
[więcej w: ile kosztuje studnia głębinowa, allegro drzwi zewnętrzne, mrówka stalowa wola godziny otwarcia ]

Powiązane tematy z artykułem: allegro drzwi zewnętrzne ile kosztuje studnia głębinowa mrówka stalowa wola godziny otwarcia