Nowoczesna architektura : Wywiady AD: Steven Holl

Kilka miesięcy temu miałem okazję poznać Stevena Holla, którego prace podziwiam.
Myślę, że był w stanie wprowadzać innowacje i kwestionować programy tak, jak je znaliśmy, eksperymentować z materiałami i strukturami, a jednocześnie trzymać się tego, co naprawdę ważne w architekturze: przestrzeni, kontekście i świetle.
Kiedy uczestniczyłem w jego nieposłuszeństwie.
wykład w Kolumbii (podczas 80.
urodzin Kennetha Framptona) zrozumiałam, jak to nieposłuszeństwo jest związane z jego nieustannymi badaniami, a następnie odbiło się na jego budynkach (takich jak konkurs na muzeum Nelsona Atkinsa, jak opowiada w filmie wideo).
Bardzo podobało mi się także to, że jest bardzo przyziemny i jak zaczął swoją karierę i przeniósł się na wschodnie wybrzeże.
Jeśli kiedykolwiek miałeś okazję wziąć udział w jednym z jego wykładów, nie przegap tego! Steven Holl wraz z partnerem Chris McVoy prowadzą Steven Holl Architects, jeden z bardziej innowacyjnych biur architektonicznych i urbanistycznych na świecie.
Absolwent uniwersytetu w Waszyngtonie, Holl studiował także w Rzymie i Londynie, a następnie udał się do Nowego Jorku, aby rozpocząć praktykę architektoniczną.
Holl przyczynił się również do tego zawodu jako pedagog; Architekt i akwarelista wykładał na Uniwersytecie Columbia od 1981 r., gdzie jest stałym członkiem wydziału.
Jest honorowym członkiem Royal Institute of British Architects oraz laureatem Medalem Honorowym Amerykańskiego Instytutu Architektury w Nowym Jorku i prestiżowym Medalem Alvara Aalto.
Steven Holl Architects.
został doceniony na arenie międzynarodowej za niektóre najbardziej prestiżowe nagrody architektoniczne.
Niedawne uznanie dla pracy SHA obejmuje nagrodę P / A za rok 2010 dla LM Harbour Gateway i 2009 CTBUH Best Tall Building Overall for Linked Hybrid.
Ich liczne nagrody AIA to AIA 2008 Institute Honour Award oraz Leaf New Built Award 2007 dla Muzeum Sztuki Nelson-Atkins w Kansas City; Nagroda Honorowa Instytutu AIA 2007, AIA New York Chapter 2007 Merit Architecture Award oraz międzynarodowa nagroda RIBA dla School of Art & Art History na University of Iowa.
Natomiast nowa rezydencja w Ambasadzie Szwajcarii w Waszyngtonie otrzymała nagrodę AIA New York Chapter 2007 Honor Architecture Award i międzynarodową nagrodę RIBA.
Steven Holl jest również obecny w sieci społecznej za pośrednictwem swojej strony na Facebooku i @stevenhollarch na Twitterze.
Prace wykonane przez SHA na Blogu: Knut Hamsun Center w Hamar.
Y, Norwegia Muzeum Sztuki Współczesnej Herning w Herning, Dania Połączony hybrydowy kompleks mieszany w Pekinie, Chiny Muzeum Sztuki Nanging Sifang Muzeum Ocean i Surf Kaplica św.
Ignatius College of Architecture and Landscape Architecture, UMINN T Space Muzeum Sztuki Nelsona-Atkinsa w Kansas City Simmons Hall w MIT Horizontal Skyscraper In Progress: New Doctorate.
S Building, National University Bogota Glasgow School of Art Porowatość w plasterkach w Chinach Queens Library at Hunters Point Hangzhou Normal University Performing Arts Center Daeyang Gallery and House Wideo: JP Barrera Faus (montaż), JC Labarca (Camera).
[przypisy: maty kapilarne, ile kosztuje studnia głębinowa, obróbka strumieniowo ścierna ]

Powiązane tematy z artykułem: ile kosztuje studnia głębinowa maty kapilarne obróbka strumieniowo ścierna