Nowoczesna architektura : Międzynarodowy port lotniczy Kuwejt / Foster + partnerzy

Dzięki uprzejmości Foster + Partners Kilka dni temu firma Foster + Partners ujawniła swoje plany dotyczące międzynarodowego portu lotniczego w Kuwejcie, projektu mającego na celu uzyskanie złotego statusu LEED dla terminalu pasażerskiego, który jest pierwszym tego rodzaju obiektem na świecie.
Reagujący na środowisko budynek jest osłonięty przed ostrymi promieniami słońca dzięki niesamowitemu dachowi, który zapewnia płynność i lekkość terminalu.
Jego projekt jest zakorzeniony w sensie miejsca, reagującym na klimat jednego z najgorętszych zamieszkałych środowisk na ziemi i inspirowanego przez lokalne formy i materiały.
wytłumaczyli architekci.
Więcej zdjęć i więcej o lotnisku po przerwie.
Plan koniczyny z trzema symetrycznymi skrzydłami bramki wyjściowej został wygenerowany przez prognozy lotnicze i pozwoli lotnisku pomieścić 13 milionów pasażerów po ukończeniu.
W ramach większego elastycznego planu głównego lotnisko zostało strategicznie zlokalizowane, aby umożliwić przyszłą rozbudowę do 50 milionów.
.
Dzięki uprzejmości Fostera + partnerów Każda fasada obejmuje 1,2 kilometra i rozciąga się od dramatycznej 25-metrowej centralnej przestrzeni czaszy.
Przeszklone otwory w świetle dziennym filtra kabiny, podczas odchylania bezpośredniego promieniowania słonecznego, a panele fotowoltaiczne zbierają energię słoneczną.
Betonowa struktura działa jak masa termiczna, a powierzchnia odbioru bagażu jest otoczona kaskadami wody chłodzącej.
.
Dzięki uprzejmości Foster + Partners, Mouzhan Majidi, dyrektor generalny Foster + Partners, skomentował: Skala lotniska pokazuje, że Kuwejt doskonale prognozuje korzyści płynące z inwestycji strategicznych w przyszłą infrastrukturę.
Ekologiczne ambicje napędzające projekt są równie imponujące.
Cieszymy się, że mamy okazję ujawnić nasze projekty.
Symboliczna, trójskrzydłowa forma będzie równie niezapomniana z powietrza, jak z ziemi.
nowy symbol współczesnego Kuwejtu, który rezonuje z jego bogatą kulturą i historią.
.
Dzięki uprzejmości Foster + Partners
[hasła pokrewne: mrówka starogard, allegro spawarki, kocioł z zamkniętą komorą spalania ]

Powiązane tematy z artykułem: allegro spawarki kocioł z zamkniętą komorą spalania mrówka starogard