Nowoczesna architektura : Calatrava Wycofuje się z rozbudowy lotniska w Denver

Dzięki uprzejmości Santiago Calatrava, LLC Z wielkim entuzjazmem urzędnicy Międzynarodowego Portu Lotniczego w Denver ogłosili Santiago Calatrava architektem nowego ekspansji wartej 650 milionów dolarów, obejmującego hotel, publiczny plac i stację kolei podmiejskiej.
Jednak już rok później Calatrava wycofuje się z projektu.
Liczne obawy zostały wymienione jako powód jego odejścia, w tym: ograniczenia finansowe, niepotrzebne opóźnienia i głębokie podziały.
pomiędzy jego zespołem projektowym, DIA i Parsons International Group cytowanym przez jego żonę i menedżera biznesowego Robertinę w liście do dyrektora DIA Kim Day.
Podobnie jak w przypadku wielu projektów publicznych, cięcia zredukowały się do równania, a całkowity budżet został zredukowany o 150 milionów dolarów w porównaniu z pierwotnym w lutym.
Ten hotel o powierzchni 500 pokoi został zredukowany o jedno piętro, w tym o wiele różnych elementów wystroju.
Podwieszony most podmiejski Calatravy został również zmniejszony z 60 milionów dolarów do 22 milionów dolarów, zanim ostatecznie stracił wszystkie fundusze.
Dzięki uprzejmości Santiago Calatrava, LLC Robertina Calatrava wspomina również w liście, że.
Projekt wciąż nie ma wystarczających funduszy.
w dalszym ciągu wyznacza nierealistyczny harmonogram z niewielkim lub żadnym pokojem do opracowania i skonsolidowania projektu zgodnie ze standardami i jakością projektu sygnatury Calatrava..
Jednak projekt ekspansji nadal jest napięty zgodnie z harmonogramem i budżetem.
choć znacznie zmniejszone.
Calatrava i DIA rozchodzą się przyjaźnie (firma Calatrava otrzymała 13 milionów dolarów za swoje usługi projektowe), a pozostałą część produkcji zajmują architekci rekordu Anderson Mason Dale Architects i Gensler.
W najnowszym oświadczeniu Calatrava zauważa, że od samego początku mieliśmy na względzie najlepszy interes projektu i chociaż zdecydowaliśmy się rozstać, życzę DIA wszystkiego najlepszego z Programem Rewitalizacji Południowego Terminala i jego przyszłym sukcesem.
.
Dzięki uprzejmości Santiago Calatrava, LLC Referencje: www.archrecord.com Zdjęcia: Santiago Calatrava, LLC
[więcej w: olx zgierz, mrówka staszów, obróbka strumieniowo ścierna ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka staszów obróbka strumieniowo ścierna olx zgierz