Budownictwo wczoraj i dzis : MSA + PMA Architektura wygrywająca propozycja na regenerację Cabuço de Baixo 5

MSA + PMA Architecture przystąpił do tego konkursu we współpracy z.
MAS Urban Design ETH Zürich.
.
udana praca zespołowa, która ujawniła pierwszy zwycięski projekt dla.
Cabuço de Baixo 5 ..
Inicjatywa tej współpracy rozpoczęła się od propozycji kohorty studentów, którzy uczestniczyli w programie studiów magisterskich w zakresie zaawansowanych studiów urbanistycznych w Szwajcarskim Federalnym Instytucie Technologii (ETH Zürich).
Składający się z reaktywacji Sao Paulo w Brazylii projekt obejmuje możliwość interwencji społecznej i odpowiedzialności w obszarach o niepewnych warunkach.
Istota opierała się na złożonej perspektywie, która przeskakuje pomiędzy różnymi skalami.
Mieszkalnictwo i Urbanistyka.
Odpowiadający obszarowi badań kohortowych, rozwój strategii dla terytoriów slumsów w Brazylii, Cabuço de Baixo 5.
Projekt pasuje do parametrów.
Terytorium obejmuje rozległy obszar położony w północnej części Sao Paulo, który obecnie boryka się z wysokim poziomem ryzyka osuwisk, powodzi, dużej gęstości, zanieczyszczonych strumieni, słabej infrastruktury i braku usług kulturalnych i społecznych.
Panel Mając to na uwadze, przedstawione rozwiązanie ma na celu poprawę tych źle zaplanowanych obszarów poprzez zaproponowanie projektu wież mieszkalnych.
Budynki te działają jako elementy wzmacniające znajdujące się na zboczu wzgórza, tworząc również nowe przestrzenie publiczne w liniowym obwodzie, które gromadzą budynki mieszkalne, obiekty socjalne i powierzchnie handlowe wzdłuż potoku.
Panel 3 Jednak złożoność tego głównego planu koncentruje się na potrzebie koncepcji i strategii, która respektuje istniejące lokalne cechy przy rozwiązywaniu wyżej wymienionych problemów.
Bezpośrednia reakcja dopuszcza dwa sposoby interwencji: liniowy lub punktowy.
Liniowe struktury mieszkalne, obok strumienia, przypominają grzbietowy grzbiet planu, koncentrując się na obszarach w ciężkiej depresji.
wynik, nowy front miejski.
Tej sieci towarzyszą przestrzenie publiczne, które pozwalają na zmniejszenie gęstości spowodowanej przez tę nową implementację i tworzenie otwartych miejsc.
Celem tych struktur jest stymulacja tego obszaru i zdefiniowanie nowego skonsolidowanego rdzenia.
Druga metoda, punktualna interwencja, może być opisana jako akupunktura miejska.
Obniża stopień obłożenia, proponując zwiększenie pionowej konstrukcji.
Ogólny obraz to tworzenie wyjątkowych pionowych budynków mieszkalnych przy jednoczesnym tworzeniu pustych miejsc na ziemi przeznaczonej do przestrzeni publicznej.
Ponownie te pionowe elementy wzmacniają zbocze wzgórza, a ich odpowiednie przestrzenie publiczne umożliwiają cyrkulację płynu i dostęp do różnych poziomów utworzonych przez strome zbocza.
Wieże te są punktami regionu i potwierdzają istnienie nowych rdzeni (usług publicznych) na poziomie gruntu, aby służyć społeczności.
Panel 2 Kolejnym istotnym obszarem jest Centralna Dzielnica Biznesu w Sao Paulo.
o nazwie ZEIS 2/021 (część 3.
Ponte Baixa 4.).
Interwencja ma na celu stworzenie.
Bloku brazylijskiego.
adekwatne do prawdziwego świata.
Jest to nowa centralna cecha miasta oferująca mieszkania socjalne i odpowiednia odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku nieruchomości (obszary działalności rekreacyjnej, sportowej i, co ważniejsze, interakcje społeczne).
Ta nowa struktura miejska zachęca do tworzenia ciągłych i elastycznych ulic, aby wspierać i integrować środowisko zbudowane.
Rendering Architects: MSA + PMA Architecture Lokalizacja: S.o Paulo, Brazylia Renderings: Dzięki uprzejmości MSA + PMA Architecture Tekst dostarczony przez MSA + PMA Architecture
[więcej w: mieszanina cementu piasku wody i kruszywa, olx zgierz, lego chima allegro ]

Powiązane tematy z artykułem: lego chima allegro mieszanina cementu piasku wody i kruszywa olx zgierz