Budownictwo i architektura : 5 Niespodziewane korzyści z pracy w dużej firmie projektowej

Dzięki uprzejmości CannonDesign Podobnie jak większość studentów architektury, słyszałem debatę na temat tego, czy lepiej było pracować w dużej lub małej firmie projektowej wielokrotnie podczas mojej kariery kolegialnej.
Niewątpliwie są to korzyści oferowane przez firmy każdej wielkości, a znajdziesz mnóstwo osób chętnych do dyskusji na temat tego, jak zasoby dużej firmy mogą się równać elastyczności kreatywnej małej firmy i podobnych dyskusji podczas twojej studenckiej podróży.
Prawdę mówiąc, nie ma jednej najlepszej opcji ani preferowanej ścieżki, ale kiedy tysiące studentów zdecydowało się powrócić do architektury lub szkoły projektowania jesienią, chciałem podzielić się moją perspektywą.
To było kilka lat temu, że byłem w moim ostatni rok szkoły i stanęła przed decyzją: jaki rozmiar firmy powinienem realizować w swojej pierwszej pracy.
Było wiele aspektów małych firm, które do mnie przemawiały, ale ostatecznie wybrałem duże doświadczenie.
Duże biura, duże projekty, bezpieczeństwo pracy, najnowsze technologie, modelowanie i zasoby drukowane w 3D – wszystko to brzmiało dla mnie świetnie.
Dwa lata temu znalazłem większość tych przywilejów, aby zadzwonić prawdę, ale odkryłem też kilka korzyści, o których nie wiedziałem, że powinienem był szukać w pierwszej kolejności.
Te nieplanowane odkrycia znacząco zmieniły moje codzienne doświadczenia i pomogły mi rozpocząć karierę.
Pomyślałem, że podzielenie się nimi może być pomocne, aby inni uczniowie mogli je uwzględnić podczas podejmowania decyzji w 2018 roku i później.
Dzięki uprzejmości CannonDesign 1.
Ludzie jako zasoby Pracując w dużej firmie, spodziewałem się mieć dostęp do mnóstwa zasobów fizycznych – najnowszej technologii, wszelkich narzędzi do rysowania i modelowania, których mogę potrzebować, obszernej biblioteki materiałów i tak dalej.
Nie zdawałem sobie sprawy z tego, jak cenni mogą być ludzie, których spotkałbym w mojej karierze.
W dużej firmie spotykasz tylu ludzi z różnych środowisk i obszarów wiedzy, którzy mogą pomóc Ci w nauce i rozwoju w nieoczekiwany sposób.
W naszej firmie (pracuję dla CannonDesign) mamy ekspertów merytorycznych, którzy wspierają nasze różnorodne praktyki rynkowe.
Osoby te mają bardzo specyficzną wiedzę, do której mamy dostęp.
Jeśli chcę dowiedzieć się więcej o planowaniu klinicznym opieki zdrowotnej, jest na to zasób.
Jeśli interesuję się administracją budowlaną, istnieje zasób, który może pomóc.
Jeśli moją pasją jest technologia BIM i integracja projektu – zgadliście – są ludzie, którzy mogą mnie wesprzeć.
Wyobrażam sobie, że są podobne modele w innych dużych firmach projektowych, a nowi gracze powinni rozważyć, w jaki sposób posiadanie tych umysłów na wyciągnięcie ręki może zapewnić możliwości uczenia się i rozwoju.
Niespodziewane sposoby Duże firmy Wspierają licencję Po ukończeniu studiów zdobycie licencjonowanego architekta jest często kolejnym ważnym celem w podróży projektanta.
Wiedziałem, że duże firmy zwykle mają silne programy wsparcia licencji i spodziewałem się otrzymać wsparcie dla moich materiałów do nauki i opłat egzaminacyjnych, ale inne dostępne zasoby mnie zaskoczyły.
Mogę przystąpić do egzaminów bez używania osobistego dnia ani weekendów.
Mam dostęp do grup badawczych, nie tylko w naszym biurze w Nowym Jorku, ale w całej firmie, co zapewnia możliwość strategowania z innymi kandydatami z ARE na temat niuansów egzaminów.
Nasze biuro ma nawet mentora ARE, który sprawdza każdego z nas, którzy studiują, aby zaoferować wsparcie i zachętę.
Wyobrażam sobie, że głębia tych zasobów mogła nie być dostępna w mniejszej firmie i jak dotąd naprawdę pomogły mi pracować nad licencjonowaniem.
Wieloletnie doświadczenie Wybór pracy dla dużej lub małej firmy nie jest jedyną trudną decyzją, na którą młodzi projektanci stają na początku swojej kariery.
Często nie wiedzą, czy chcą skupić się na konkretnym rynku, takim jak opieka zdrowotna, obywatelska czy naukowa itd.
Jedną z pożytecznych zalet pracy w większej firmie jest różnorodność możliwości doświadczania tych rynków.
Podczas gdy obecnie pracuję nad zespołem opieki zdrowotnej, zbadałem także świat szkolnictwa wyższego, nauki i technologii oraz korporacyjne projekty komercyjne.
Jeśli chcę zmienić rynki, mam możliwość przeniesienia się do innego zespołu lub projektu bez opuszczania mojego biura lub firmy.
To pozwala mi poczuć swobodę przedsiębiorczości z miejscem do nauki i rozwoju – wszystko w jednym miejscu.
Możliwości między biuramiDuże firmy mają wiele biur i stwarza to mnóstwo możliwości dla projektantów.
Nawet we wczesnych etapach mojej kariery mogę pracować nad projektem w innym stanie niż moje miejsce zamieszkania, pracować tymczasowo nad projektem w innym biurze i podróżować do miast w całym kraju lub na świecie (jeszcze nie podróżowałem po całym świecie .
ale istnieje możliwość).
Ten model z wieloma biurami oznacza, że duża firma wygrywa ogromny projekt wielofazowy w Kalifornii, projektanci z Nowego Jorku mogą mieć szansę, aby pomóc w urzeczywistnieniu tego.
Poza samym badaniem wielkości firmy, młodzi projektanci powinni również zapytać potencjalnych pracodawców, czy wspierają taką kulturę współpracy.
Byłem w stanie doświadczyć korzyści
[hasła pokrewne: mrówka skwierzyna, allegro spawarki, szambo przepisy ]

Powiązane tematy z artykułem: allegro spawarki mrówka skwierzyna szambo przepisy