Architektura 21szego wieku : Dom dla osób w podeszłym wieku / Ravnikar Potokar Arhitekturni

Andrej Strehovec Architekt: Ravnikar Potokar Arhitekturni Lokalizacja: Idrija, Słowenia Zespół konkursowy: Robert Potokar, Sabina Colnar, Ajdin Bajrović, Mateja Šetina, Carlos Graca Zespół projektu: Robert Potokar, Andrej Strehovec, Marjan Starič Projekt wnętrz: Andrej Strehovec, Maja Slapernik, Robert Potokar Obszar projektu: 7 740 m.
Rok projektu: 2011 Zdjęcia: Andrej Strehovec + 17 Dom dla osób starszych w Idrija zostanie zbudowany w dwóch etapach.
W dniu 6 września 2011 r.
Zakończono pierwszą fazę.
Zakończenie fazy 2 jest spodziewane w 2012 r.
Nowy plan koncepcyjny zachowuje punkty początkowe, takie jak charakterystyka położenia, geometria działki, orientacja według czterech głównych kierunków i widoki dominanty kościelnej po stronie północnej, oraz widoki na południe i okoliczne wzgórza w tle.
Oprócz zdefiniowania na tym tle budynek jest określony przez jego cel, ponieważ jest to przede wszystkim dom, miejsce zamieszkania dla osób starszych.
.
Andrej Strehovec Program rezydencji podzielony jest na trzy części na różnych poziomach: – częściowo otwarta przestrzeń publiczna z różnorodnym programem na parterze; – Część serwisowa z dodatkowym programem publicznym na piętrze podziemnym; oraz – Cztery piętra części mieszkalnej.
Projekt budynku jest pomyślany jako jasny współczesny dom z linkami do tradycyjnej architektury.
Podstawowym motywem budynku jest przejrzysta bryła z płaskim dachem i pełnymi bocznymi fasadami z niszowymi otworami okiennymi i inkrustowanymi otwartymi fasadami północną i południową, które dodatkowo są motywowane przez inkrustowane drewniane kostki.
Te kostki reprezentują domy jednorodzinne, są w pewnym sensie parafrazami dawnych.
Małych domów.
mieszkańców, tylko tym razem te domy są pod jednym dachem.
Pomysł / motyw mniejszych jednostek objętych tym samym dachem został już wykorzystany przez Plečnik w jego projekcie projektu domów pod dachem gminy.
Zarówno w środku, jak iw zewnętrznej powłoce architektonicznej stosowane są głównie naturalne materiały, co zwiększa poczucie przytulności.
.
Andrej Strehovec Tekst dostarczony przez Ravnikara Potokara Arhitekturni.
Inżynier budowy: Statik doo, Vojko Mlakar Inżynier mechanik: Kolektor Koling doo Inżynier elektryk: MM Biro doo Komisarz: Ministerstwo Pracy, Rodziny i Spraw Społecznych Inwestor: FMR dd.
Andrej Strehovec.
Andrej Strehovec.
Andrej Strehovec.
Andrej Strehovec.
Andrej Strehovec
[przypisy: mrówka skwierzyna, waga pręta fi 6, olx opoczno ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka skwierzyna olx opoczno waga pręta fi 6